Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Web Üzerinden Arıza Takibi

Arıza takip sistemi internet tarayıcısı üzerinden, bilgisayar, yazılım, ağ cihazları, yazıcılar, vb varlıklar için kayıt açarak onarım durumlarını anlık olarak takip edecebileceğiniz bir sistemidir. Sistem yöneticilerinin günlük yada anlık olarak arıza sisteminde ki bütün cihazların onarım durumu hakkında bilgi edinmesini sağlar. Elde edilen bu bilgiler raporlanabilir ve paylaşılabilir yapıdadır.  Bilgilendirme işlemi sayesinde, arızaya giden cihazların topolojisi hakkında temel ya da detaylı bilgileri içeren bir veritabanı oluşturulur. Sistem yöneticileri için envanter sistemi olarakta kullanılabilmektedir.

Uygulamanın başlıca işlevleri şunlardır.

1) Tüm teknik kaynakların detaylı özelliklerini içeren bir envanter veritabanını oluşturur.

2) Sisteme bağlı bulunan cihazların yönetim ve bakım işlemleri ile bunlara bağlı prosedürlerinin tarihi ile ilgili yapılacak işlerinin periyodik listesini çıkartır. Bu dinamik uygulama ile teknisyenlerin hangi cihaz üzerinde ne işlemler yapıldığı bilgisi otomatik olarak gelir. Bu sayede bakım ve yönetim işlemlerinin koordinasyonu sağlanmış olur.

3) Bakım anlaşmalı müşterilerimiz servis taleplerini internet üzerinden servisimize iletirler. İş Süreçleri Eposta yolu ile kendilerine iletilir.

 

Göksun Bilgisayar Arıza Takip Sistemi